آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی چیست؟

یک برنامه آموزشی است برای همه کسانی که می‌خواهند درباره کهکشان‌ها و ستارگان بیشتر بدانند اما به کلاس‌های آموزشی دسترسی ندارند، یا از پس هزینه‌های آن بر نمی‌آیند، و یا زمانی برای این کار ندارند. این برنامه بخشی از بیش از ده سال تلاش ما برای گسترش و همگانی نمودن هرچه بیشتر دانش ستاره‎شناسی است.

اگر نام‌نویسی کنم چه چیزی به‌دست می‌آورم؟

شما هر آنچه که در کلاس‌های آموزش ستاره‌شناسی با پرداخت ده برابر این هزینه، رفت‌وآمد روزانه، و گذزاندن ده‌ها ساعت از زمان خود خواهید آموخت را در گوشی تلفن یا کامپیوتر خود خواهید داشت و می‌توانید در خانه و یا هر کجا که هستید آن آموزش‌ها را بگذرانید و پس از پایان دوره آموزشی یک کارنامه آنلاین به همراه نام و عکس خود دریافت کنید. افزون بر این اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید یک دستگاه تلسکوپ نیز هدیه بگیرید!

تلسکوپی که هدیه می‌دهید چه مدلی است؟

تلسکوپ 60mm است، از بهترین مارک‌های شناخته‌شده تلسکوپ. افزون بر تلسکوپ ما کوپن‌های تخفیف ۵%، ۷% و ۱۰% خرید تلسکوپ و ابزارهای آموزشی را به ۹ دانش‌آموز هدیه خواهیم داد.

چه زمانی قرعه‌کشی انجام می‌شود؟

تلاش ما بر این است که هر ماه یک قرعه‌کشی انجام شود اما این بستگی به دانش‌آموزان دارد. هر زمانی که دستکم دو سوم دانش‌آموزان از هر دوره نام‌نویسی آزمون پایانی را گذرانده باشند ما قرعه‌کشی را انجام خواهیم داد.

دانش‌آموزانی که در زمان قرعه‌کشی هنوز آزمون پایانی را پشت سر نگذاشته‌اند آیا شانسی برای بردن جایزه نخواهند داشت؟

خیر آنها باز هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهند شد.

برای گذراندن آزمون‌ها چه کار باید کنم؟

تنها و تنها باید آموزش‌ها را بسیار خوب و با دقت بخوانید، سپس به بخش آزمون بروید و به پرسش‌ها پاسخ بدهید.

چرا تنها کسانی که دوره آموزشی را پشت سر گذشته‌اند در قرعه‌کشی شرکت می‌کنند؟

چون این جایزه برای افزایش انگیزه شما در گذراندن آموزش‌ها است نه نام‌نویسی و پرداخت پول و فراموش کردن اصل کار که آموزش است.

حساب «ستاره‌آموز ویژه» برای چیست و چه تفاوتی دارد؟

تنها تفاوت «ستاره‌آموز ویژه» و «ستاره‌آموز» در این است که دانش‌آموزان دارای حساب کاربری «ستاره‌آموز ویژه» می‌توانند کارنامه خود را در شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ یا سایت خود به نمایش بگذارند اما دانش‌آموزانی که حساب «ستاره‌آموز» دارند تنها می‌توانند بر روی گوشی یا کامپیوتر خود کارنامه آنلاین خود را به دیگران نشان بدهند.

هیچ تفاوت دیگری میان این دو گونه حساب کاربری نیست و هر دو یک آموزش را دریافت خواهند کرد و در زمینه دریافت جایزه نیز هر دو گروه شانس برابری دارند.

دلیل گذاشتن این تفاوت این بوده که تا جای ممکن هزینه دسترسی برای دانش‌آموزانی است که توان مالی کمتری دارند پایین آورده شود تا آنها نیز بتوانند مانند دیگران به این برنامه آموزشی دسترسی داشته باشند.

این برنامه آموزشی برای چه سن و سالی پیشنهاد می‌شود؟

تلاش ما بر این بوده که همه آموزش‌ها برای هر سنی گیرا و شیوا باشند، از این رو شاید یک کودک هفت ساله نیز توان درک آموزش‌ها و گذراندن آموزش‌ها را داشته باشد.

آیا برای آنلاین ماندن کارنامه باید هزینه پرداخت کنم؟

نه هرگز، کارنامه شما تا زمانی که ما زنده هستیم آنلاین خواهد ماند!

در چند روز باید آزمون‌ها را بگذرانم؟

دسترسی شما به آموزش‌ها و آزمون‌ها بستگی به هزینه پرداختی شما دارد که کمترین آن ۳۰ روز است، اما هرچه زودتر آزمون‌ها را بگذرانید شانس بیشتری برای دریافت جایزه خواهید داشت.